Zaloguj się!

Aktualnie

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Wczoraj269
Tydzień794
Miesiąc 4224
Wszystko529437

MOD_VCNT_USERONLINE


VCNT - Visitorcounter

Aktualności

Modlitwa o wschodzie słońca.


         Kliknij w fotografię by odtworzyć klip video.

 

 

 

 

 

To już koniec Złotej, także "Maciejakowej" Jesieni ?

No cóż, po przepieknym, słonecznym i upalnym lecie nadeszła jesień, która również zaskoczyła. Prawie dwa jej miesiące to wyjątkowo piękny czas. Przepiękne kolorowe liście dtrzew i krzewów urzekały swym wdziękiem.               
Na poparcie tych twierdzeń zachęcam  do obejrzenia foto albumu.Tam znajdziesz mnóstwo fotografii z naszego Ogrodu. Kliknij powyższe foto. 
Równie dobrze w kolorach jesieni prezentuje się nasz "Maciejak" widziany z góry.
By obejrzeć video kliknij powyższą fotografię. 

Co w "świńskiej" sprawie ?

Stowarzyszenie Natura Potrzanowo nie ustaje w walce o zakaz budowy chlewni kurtynowej w Potrzanowie. Członkowie Stowarzyszenia niecierpliwią się i zarzucają jego kierownictwu zbyt powolne działania. Do dnia dzisiejszego Stowarzyszenie nie zostało zarejestrowane w KRS. Ścieranie się prezentowanych przez członków wizji doprowadziło do konfliktów w Stowarzyszeniau. Na odbytym w dniu wczorajszym zebraniu rezygnację z kierowania Stowarzyszeniem złożył dotychczasowy Prezes p.Duczmal Tomasz. Życzymy Stowarzyszeniu Natura Potrzanowo determinacji w dążeniu do osiągnięcia celu. Naszego wspólnego Celu.
Zachecamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich. Znajdziesz go po kliknięciu w poniższą grafikę.
                       Za Zarząd Stowarzyszenia Ogrodowego ROD "Maciejak" - Zenon Paduch

"Maciejakowe" porządki.

Zarząd Stowarzyszenia zdecydował o przeprowadzeniu gruntownych porządków na terenie naszego Ogrodu.
Prace wykonywane są przez wyspecjalizowaną firmę, posiadającą odpowiednie mozliwości techniczne tzn. odpowiedni sprzęt. Pewnie już zauważyliście efekty tych prac. Zależy nam na tym, by nasz Ogród był czysty i estetyczny. Obecnie wygląda jakby bardzo zaniedbany czemu dziwić się nie można. Dobrze wygląda "rynek" czyli plac zabaw z przyległym do niego terenem oraz boisko do siatkówki. Trawa wzdłuż ogrodzenia od bramy nr 1 w kierunku nowych działek niekoszona była kilka lat. To samo dotyczy boiska w okolicy śmietnika. Teren wzdłuż rowu melioracyjnego wygląda strasznie. Działkowcy,których działki do rowu przylegają nie tylko nie porządkują tego terenu ale wręcz sami go zaśmiecają np. skoszoną ze swojej działki trawą. Wstydliwie, w obrębie niektórych działek, schowane za krzakami są, pozostałe po przycinkach, gałęzie.Teraz przy okazji porządkowania wyłoniły się te "kwiatki" i są widoczne. Zresztą to nie tylko gałęzie, ale też pozostałości materiałów budowlanych, butelki itp. W kilku przypadkach stwierdza się usytuowanie na terenie  poza granicami działki drewutnie i kompostowniki. Są też przypadki zaanektowania terenów powiększających powierzchnię działki. To bez uzyskania zgody Zarządu Ogrodu jest niedozwolone. Wszystko co dotyczy ingerencji w teren ogólny to kompetencje Zarządu. Na działkowcu jednak ciąży obowiązek dbania o  estetyczne utrzymanie terenu przyległego do jego działki.Załączone tu fotografie po części  ilustrują to o czym powyżej.
     
                                            Kliknij foto by zobaczyć więcej.

"Maciejakowy" Plac Zabaw.

Z wielką radością informuję,że na "Maciejakowym" placu zabaw jest coraz piękniej i bezpieczniej. Ostatnio za sprawą kilku działkowców odnowiona została wieżyczka ze zjeżdżalnią. Będący rodzicami swoich pociech zauważyli, że konstrukcja tej wieżyczki wymaga pilnie naprawy. Kilka belek było w stanie zagrażającym bezpieczeństwu korzystających z wieżyczki dzieci. Najzwyczajniej spróchniały.
 
Ze środków uzyskanych ze zbiórki pieniężnej zorganizowanej w maju br. przez Roberta Krzyśkę wymienili uszkodzone elemnenty oraz całą wieżyczkę odmalowali.
 
 
Wcześniej z tych samych środków sfinansowli zakup piłkarzyków, łopatek, grabek, wiaderek do piaskownicy oraz tablic do pisania kredą.

 
To inicjatywa godna najwyższej pochwały. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia ROD "Maciejak" a także najmłodszych "Maciejaków" serdecznie dziękuję. Informację w tej sprawie oraz fotografie przekazał Tomasz Parysek.

                                                        Zenon Paduch-Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak"

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
24 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał,
Rafaela, Tymoteusz

Do końca roku zostało 342 dni.
Zodiak: Wodnik

Copyright © 2019 Stowarzyszenie Ogrodowe Rodzinny Ogród Działkowy "Maciejak" Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!