Zaloguj się!

Aktualnie

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj196
Tydzień503
Miesiąc 5453
Wszystko571558

MOD_VCNT_USERONLINE


VCNT - Visitorcounter

Aktualności

"Maciejakowy" Dzień Dziecka 2019'

W minioną sobotę 15 czerwca, zgodnie z zapowiedzią, na terenie naszego Ogrodu odbył się festyn dla najmłodszych "Maciejaków" z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała. Frekwencja chociaż niezbyt duża to na tyle wystarczająca, żeby można było powiedzieć, że było SUPER! Przedstawienie "Kapitan Długonosy i jego losy" cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych "Maciejaków" ale też towarzyszącym im w tej zabawie dorosłych. Nawet  3 godziny aktywnej zabawy nie zmęczyły dzieci. Pewnie kondycji starczyło by na jeszcze więcej.
 
 
Już wkrótce będzie tu sporo fotografii a także krótki klip video z tej wspaniałej imprezy.Właśnie fotorelacja z Maciejakowego Dnia Dziecka już jest. Kliknij poniższe zdjęcie.

                                                                Zenon Paduch-Prezes SO ROD "Maciejak"

 

Po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym 2019'

Tegoroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze już za nami. Jakie wrażenia? Wyjątkowo mała frekwencja. Szkoda, bo może zabrakło tej części naszych członków naszego stowarzyszenia, których stać byłoby na rzeczową i merytoryczną dyskusję. Tymczasem niewielka grupka narzuciła ton zebraniu prezentując wyjątkowo roszczeniową postawę. Przeszkadza im, np. że Zarząd zdecydował o przeprowadzeniu gruntownych porządków na terenie Ogrodu. To był  główny wątek dyskusji.Pozostawię to bez szerszego komentarza. Poniżej kilka fotografii ilustrujących tylko jedno miejsce sprzed i po uporządkowaniu.
   

   

   

   
Zarzad został uzupełniony o dwie osoby Kol. Agatę Kwarcińską oraz Kol.Michała Tatara. Przyjęto plan pracy i preliminarz budżetowy na bieżący rok. Zatwierdzone zostało sprawozdanie finansowe. Zarząd otrzymał absolutorium. Zdecydowano,że "Maciejakowy" Dzień Dziecka wypadnie w tym roku z dwutygodniowym opóźnieniem bo w sobotę 15 czerwca.Przewidziano wspaniałe atrakcje. Prosimy rodziców o liczne przybycie ze swoimi pociechami.Zapewniam,że warto.
           Zenon Paduch-Prezes Stowarzyszenia Ogrodowego ROD "Maciejak" 

 

 

 

Informacja Stowarzyszenia Natura Potrzanowo.

W dniu dzisiejszym na swoim profilu FB, Stowarzyszenie Natura Potrzanowo zamieściło informację dot. planu zagodpodarowania przestrzennego Potrzanowa (wklejam ten tekst poniżej).
Szanowni Państwo,
Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego, z dnia 13.03.2019 - pozycja numer 2870 publikuje uchwałę Rady Miejskiej Gminy Skoki w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego cześć miejscowości Potrzanowo.Nie jest to plan doskonały, w dużej części nie spełnia postulatów stawianych przez SNP, ani nie rozwiązuje wszystkich problemów dotyczących naszej pięknej wsi, jest raczej wyborem mniejszego zła - aczkolwiek lepszy taki, niż żaden.Tak, czy inaczej plan wszedł w życie, jest, a co będzie dalej czas pokaże.                                 
                
                                    Kliknij powyższą grafikę.Zakolorowanie tekstu  moje.

                                              Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak" - Zenon Paduch

Segregujmy śmieci !

Mam nadzieję,że przynajmniej część "Maciejaków" przeczytała poniższy artykuł. Przeraziła Was stawka za wywóz śmieci? Jeśli nie to prznajmniej zaskoczyła skala podwyżki tej opłaty. Przypominam, że w deklaracji składanej w Urzędzie Miasta i Gminy Skoki deklarujemy, że odpady będą segregowane. No właśnie, niech więc tak będzie, bo jeśli nie to możemy płacić podwójną stawkę. Przyczynić do tego mogą się nieuczciwi działkowcy, którzy nie przestrzegają zasad dotyczących składowania odpadów. Do znajdujących się na śmietniku pojemników wrzucają, pozostałe po remontach swoich domków, odpady budowlane w tym cegły, resztki płyt gipsowych beczki metalowe, duże pojemniki po farbach i wiele innych, których wrzucanie do pojemników jest niedozwolone. Poniższe fotografie dokumentują sytuację zastaną na śmietniku w minioną niedzielę. Dzięki czujności Gospodarza Ogrodu kol.Roberta K. ustalono "sprawcę" (dziękuję), który pozostawione w pojemnikach odpady w części posegregował a te, które tam znaleźć się nie mogły zabrał. Proszę pamiętać, że decyzją Walnego Zebrania można finansowo karać tych, którzy w podobny sposób postąpią.
   
   
Te właśnie odpady należy we własnym zakresie wywieżć do punktu przyjmującego te odpady.To nie jest daleko, zaraz za Orlikiem w Skokach.
PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH W SKOKACH UL.ROGOZIŃSKA 10A. CZYNNY WE WTORKI, ŚRODY, PIĄTKI I SOBOTY W GODZ. 10:00 DO 15:00. TEL.61-812-44-61.
Można też, przy zgromadzeniu większej ilości takich odpadów, zamówić na własny koszt kontener i w ten sposób się tych odpadów pozbyć.
Poniższa fotografia dokumentuje takie właśnie odpowiedzialne zachowanie. Tak, tak - to u nas na "Maciejaku. Można? Można!                                
Do kontenerów na odpady zmieszane (zielone pojemniki) wrzucacie butelki, makulaturę, folie. Na te odpady są oddzielne pojemniki. Czy to tak trudno jest te odpady posegregować? Apeluję do rozsądku wszystkich "Maciejaków", stosujcie się  do przyjętych, obowiązujących zasad w zakresie składowania odpadów. Pilnujmy porządu wszyscy. Zwracajmy uwagę nieuczciwym. To nasza wspólna sprawa. Wkrótce, jak co roku,przypada tzw. "Dzień Ziemi".
W "naszej" Gminie możemy wybrać jeden dzień z zakresu 18-29 kwietnia. Myślę, że dla nas odpowiednim dniem będzie sobota 27 kwietnia. O godzinie  spotkania poinformuję SMS-em. Liczymy, że tym razem będzie nas dużo gdyż dużo jest do zrobienia.
                                                     Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak" - Zenon Paduch
              

Wiadomości z "naszej" Gminy

Udostępniamy na naszej stronie nr 2019/03 miesięcznika Wiadomości Skockie.To periodyk redagowany przez Urząd Miasta i Gminy Skoki. Znajdziesz tam z pewnością informacje, które Cię zainteresują. Polecamy tym razem odwiedzić stronę nr 6 (zkolorowany fragment).Jest tam bardzo ważna dla nas "Maciejaków" informacja.To treść podjętej przez Radę Miejską Gminy Skoki Uchwała nr V/28/2019 w sprawie ustalenia rocznej ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od domku letniskowego lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
Dowiesz się jak bardzo w 2019roku, bo niemal o 45%, wzrosła stawka opłaty ryczałtowej za odpady komunalne segregowane od każdej działki. Dotychczas było to 114 zł a obecnie jest 165 zł !!!.

       
                                                  Kliknij powyższą grafikę.

                                                                                           Zarząd SO Rod "Maciejak"

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
26 Czerwca 2019
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania
Narkomanii
Imieniny obchodzą
Jan, Jeremiasz, Jeremi, Paweł, Zdziwoj
Do końca roku zostało 189 dni.
Zodiak: Rak

Copyright © 2019 Stowarzyszenie Ogrodowe Rodzinny Ogród Działkowy "Maciejak" Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!