Zaloguj się!

Aktualnie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj160
Tydzień997
Miesiąc 3908
Wszystko459586

MOD_VCNT_USERONLINE


VCNT - Visitorcounter

Aktualności

W Wigilijnym nastroju.

     

Wniosek o wpis w kw w sądzie!

Informuję Szanownych "Maciejaków",że w dniu dzisiejszym w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowewgo w Wągrowcu złożony został wniosek o dokonanie wpisu Stowarzyszenia Ogrodowego ROD "Maciejak" jako użytkownika działki 511/11 w Potrzanowie.
                                         Zenon Paduch-Prezes SO ROD "Maciejak"

KONIEC "ŚWIŃSKIEJ SPRAWY" !

    
Na facebookowym profilu Stowarzyszenia Natura Potrzanowo w dniu dzisiejszym zamieszczona została poniższa informacja:
Potrzanowo URATOWANE!!!
Dzisiaj na BIP-ie ukazała się decyzja Burmistrza: "odmawiam określenia środowiskowych uwarunkowań (...) na budowę chlewni (...)", a dalej 12 bitych stron wyjaśnienia. Cała historia naszej batali, protestów i sprzeciwów. WARTO BYŁO. Chciałem podziękować wszystkim zaangażowanym. Roześlijcie wici! Niech inni wiedzą, że można wygrać! Nie daliśmy się 
Tekst decyzji wraz z obszernym uzasadnieniem znajdziesz TU-KLIKNIj !

                                                             Zenon Paduch-Prerzes SO ROD "Maciejak"

To ważna dla nas decyzja!

Znane są Wam problemy związane z uzyskaniem prawa użytkowania gruntu zajmowanego przez nasz ROD. Mówilismy o tym na naszych zebraniach. Zarząd Ogrodu od dłuższego czasu podejmował działania zmierzające do "wyprostowania" zaszłych błędów w tym w zapisach w Księdze Wieczystej. Okazało się bowiem, że w/g zapisów w KW zajmowany przez nasz Ogród grunt był przypisany osobie fizycznej z Potrzanowa.
                 
W okresie, kiedy byliśmy w strukturach PZD, kiedy nie byliśmy jeszcze samodzielnym Stowarzyszeniem Ogrodowym, nie mieliśmy prawnych możliwości do skutecznego działania. Mimo to od dwóch lat spotykaliśmy się z urzędnikami Urzędu Miasta i Gminy Skoki przedstawiając swoje argumenty.Złożylismy wizytę w Starostwie Wągrowieckim. Apelowaliśmy o działania zmierzające do ustalenia a w efekcie wyeliminowania, błędnych zapisów w KW co przyznaję z satysfakcją w końcu się stało.Nasz ROD w końcu znalazł się na gruncie UMiGm Skoki a okoliczność, że na wiosnę br. wolą zdecydowanej większości "Maciejaków" wyodrębniliśmy się ze struktur PZD, dała nam prawo wystąpienia do UMiGM Skoki o przekazanie tego grunu w użytkowanie zarządzającemu Ogrodem Stowarzyszeniu Ogrodowemu ROD "Maciejak". Efektem tych działań jest wydana przed kilkunastu dniami Decyzja Burmistrza. Tu link do wybranych  jej fragmentów. Zakolorowałem fragment,który jest dla nas bardzo istotny.Po uprawomocnieniu się decyzji co nastąpi po 11 listopada podejmiemy kroki w celu zmiany wpisu w KW. Kiedy już to się stanie to każdy z nas, użytkownik działki w ROD "Maciejak", będzie mógł prawo dzierżawy swojej działki ujawnić w KW.
                                                                        Zenon Paduch-Prezes SO ROD "Maciejak"

Informacje bieżące.

Drogi "Maciejaku"

Jest już aktualny wykaz płatności.Obejmuje on opłaty bieżące oraz zaległości.Zarząd prosi o ich terminowe uregulowanie. Wkaz dostępny będzie na tablicy ogłoszń przy Baraku. Już dostępny jest na naszej stronie w zakładce Konto Bankowe-opłaty. 
                                           Prezez Zarządu SO ROD "Maciejak" - Zenon Paduch

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
20 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik

Copyright © 2016 Rodzinny Ogród Działkowy "Maciejak" Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!