Zaloguj się!

Aktualnie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj63
Wczoraj176
Tydzień1252
Miesiąc 4167
Wszystko486974

MOD_VCNT_USERONLINE


VCNT - Visitorcounter

Aktualności

Śmietnikowy problem !!!

Ciągle nie dociera do części "Maciejaków", że o porządek na Ogrodzie dbamy wszyscy. Newralgicznym punktem od dłuższego czasu jest dyscyplina związana z wyrzucaniem śmieci. Żadne tłumaczenia nie pomagają. Nieodpowiedzialność i lenistwo a może coś jeszcze? Na jesieni uporządkowany został plac do składowania odpadów zielonych. Logiczne, bez większego wysiłku intelektualnego, wydaje się, że te odpady sukcesywnie wyrzucamy do najdalszego miejsca na placu. Leniwy "Maciejak" ma gdzieś obowiązujące zasady. Wyrzuca śmieci tam gdzie mu wygodniej. Zwracam się zatem do tych leniwych. Nie wstyd Wam?

Ponownie dzisiaj wysypisko odpadów zielonych doprowadzone zostało do porządku.Na jak długo? Poniżej instruktażowy filmik. Jeśli do tej pory nie rozumiałeś "jak to się robi" to ,mam nadzieję, że teraz może to się udać.


Ile razy przypominać,że na śmietniku (gdzie odpady segregujemy) nie wolno pozostawiać nic co nie mieści się do pojemników.Proszę te przedmioty we własnym zakresie wywieźć do punktu przyjmowania odpadów w Skokach na ul.Rogozińskiej.

Nic za to się nie płaci a jest to po drodze powrotnej do Poznania.Czy to aż tak wielkie wymagania? 
Proszę wybaczyć ten szorstki ton, ale w takiej sytuacji trudno o miłe słowa. To, podkreślam raz jeszcze, dotyczy tylko tych leniwych i nieodpowiedzialnych "Maciejaków". Tych, którzy mają włączone myślenie proszę o podjęcie wspólnej walki we wspólnej sprawie. Może uda się wychować niewychowanych.

"Świńskiej sprawy" cd

"Maciejakowy" Dzień Ziemi 2018'

Wczoraj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, włączylismy sie do ogólnopolskiej akcji "Dzień Ziemi". Mimo apelu o udział w tej akcji wszystkich "Maciejaków" wyszło jak zawsze. Na 117 działek przyszło kilkanaście osób. To zdecydowanie za mało.Teren ogólny, czyli każdego z nas, musi być uporządkowany. Jeśli nie ma chętnych by to zrobić społecznie Zarząd będzie musiał rozważyć możliwość podwyższenia opłat ogrodowych o kwotę jaką  za wykonanie tych porządkowych prac zapłaci dla firmy zewnętrznej. Być może wrócimy do (jak w przeszłości) wyznaczenia ilości godzin na prace społeczne dla reprezentanta każdej działki i problemu nie będzie. "Maciejaku", jeśli wolisz przyglądać się z boku jak inni pracują albo też brzydzisz się sprzątaniem to bądź pewien,że za Twoje pieniądze zrobią to inni.
                                         Kliknij powyższe foto by zobaczyć więcej.
Tym, którzy w sprzątaniu uczestniczyli ( w większości to zawsze te same osoby) bardzo dziękuję. Plany na tę akcję były duże, ale dobrze,że chociaż trochę uporządkowaliśmy. Wypiękniały okolice baraku i placu zabaw.

Jest jeszcze kilka pilnych prac do wykonania. Boisko do plażowej piłki siatkowej jest w opłakanym stanie. Zarasta je trawa. Jest potrzeba doprowadzenia go do stanu używalności. Chetnych do gry w piłke siatkową przez lato nie brakowało. Może więc sami dla siebie to boisko "naprawią" ? A może ono nie jest potrzebne?
Renowacji wymaga brama nr 3-drewniana. Może znajdą się chętni by się tym zająć? Zarząd dostarczy niezbędne środki do jej konserwacji. Z chętnymi w bezpośredniej rozmowie możemy ustalić cenę za taką usługę.To samo dotyczy wspomnianego wyżej boiska. 

Dzień Ziemi 2018'

Działkowe alejki po zimie.

Tegoroczna zima na swoim finiszu "przymroziła" dość ostro jak na nasze warunki.Sniegu było mało ale za to mróz srogi trzymał przez kilka dni.Kiedy odpuścił to nasze działkowe alejki "napiły" się tyle wody, że przejazd nawet osobowym autem powodował powstawanie głębokich kolein.Ponizej kilka fotografii ilustrujących ten stan.
    
    
W dniu wczorajszym podjęte zostały prace likwidujące koleiny,co z pewnością ułatwiać będzie przejazd a taże spacer działkowymi alejkami.Te działania są jednak doraźne.Stoi przed nami konieczność naprawy stanu alejek w tych miejscach gdzie istnieje prawdopodobieństwo,że po obfitych deszczach staną się nieprzejezdne.To będzie dość kosztowne.Na dzień dzisiejszy po "naprawie" wygląda to jak na poniższych fotografiach.
  
  
Na moją prośbę,przekazaną p.A.Nowakowskiemu Kierownikowi Referau Infrastruiktury i Gospodarki Przestrzennej UMiGM w Skokach, naprawiono fragment drogi gminnej na jej krótkim odcinku przy przystanku autobusowym ( przy naszej bramie nr 1) oraz na odcinku za mostkiem w kierunku Sławy. Dziękujemy. W ten sposób przejazd od przystanku autobusowego do Sławy jest już możliwy.
  
Ten weekend bardzo słoneczny,choć nie upalny,powiał prawdziwą wiosną.Nareszcie.Na "Maciejaku" przygotowania do sezonu.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Ogrodowego ROD "Maciejak" życzę wszystkim "Maciekjakom" wspaniałych chwil, odpoczynku oraz relaksu wśród naszej "Maciejakowej" przyrody.
                                                                                       Zenon Paduch-Prezes Zarządu

                                                                                             
 

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
20 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid,
Bazylis, Bernardyn, Bernardyna,
Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało 226 dni.
Zodiak: Byk

Copyright © 2018 Rodzinny Ogród Działkowy "Maciejak" Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!