Zaloguj się!

Aktualnie

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj140
Tydzień290
Miesiąc 3268
Wszystko507449

MOD_VCNT_USERONLINE


VCNT - Visitorcounter

Aktualności

"Maciejakowy" Plac Zabaw.

Z wielką radością informuję,że na "Maciejakowym" placu zabaw jest coraz piękniej i bezpieczniej. Ostatnio za sprawą kilku działkowców odnowiona została wieżyczka ze zjeżdżalnią. Będący rodzicami swoich pociech zauważyli, że konstrukcja tej wieżyczki wymaga pilnie naprawy. Kilka belek było w stanie zagrażającym bezpieczeństwu korzystających z wieżyczki dzieci. Najzwyczajniej spróchniały.
 
Ze środków uzyskanych ze zbiórki pieniężnej zorganizowanej w maju br. przez Roberta Krzyśkę wymienili uszkodzone elemnenty oraz całą wieżyczkę odmalowali.
 
 
Wcześniej z tych samych środków sfinansowli zakup piłkarzyków, łopatek, grabek, wiaderek do piaskownicy oraz tablic do pisania kredą.

 
To inicjatywa godna najwyższej pochwały. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia ROD "Maciejak" a także najmłodszych "Maciejaków" serdecznie dziękuję. Informację w tej sprawie oraz fotografie przekazał Tomasz Parysek.

                                                        Zenon Paduch-Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak"

Co na "Maciejaku" ?

Przyznać trzeba, że tegoroczne lato jest wyjątkowo gorące. Na "Maciejaku" wolno płynie czas. Odpoczywamy i delektujemy się czystym "Maciejakowym" powietrzem. W lipcu, poza Festynem Ogrodowym Zarząd Ogrodu przeprowadził realizację części z uchwalonych prze Walne Zebranie a zaplanowanych na ten rok zadań.

             Sprawnie zutylizowane zostały gałęzie  przy boisku piłkarskim.
        Znowu uporządkowano (który to już raz ?) miejsce składowania odpadów zielonych.


                    Wykarczowano krzaki w okolicy toalety i miejsca na ognisko. 


Jednakże jednym z głównych była, bardzo oczekiwana, modernizacja drogi wewnętrznej "do śmietnika". Zdecydowano przy okazji naprawić fragmenty dróg, które tego najbardziej wymagały. Mam nadzieję, że efekt może być zadowalaqjący.
 
Oznakowane zostały dwie bramy. Brama przy śmietniku wymaga renowacji. Po jej przeprowadzeniu również zostanie oznakowana.

 
W związku z sygnałami od działkowców, że na ternie Ogrodu rośnie roślina łudząco podobna do groźnego barszczu Sosnowskiego zgłosilismy to do Referatu Ochrony Środowiska UMiGm Skoki. W dniu wczorajszym przybyli na miejsce pracownicy Urzędu stwierdzili,że jest to zupełnie niegroźny barszcz zwyczajny.Całe szcęście. Jak rozpoznać te oba barszce? Kliknij!
                                            Zenon Paduch-Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak"

"Maciejakowy" Festyn Ogrodowy 2018'

W minioną sobotę na terenie naszego Ogrodu odbył się zaplanowany "Maciejakowy" Festyn.W jego ramach odbyły się rozgrywki plażowej piłki siatkowej.W godzinach popołudniowych gry i zabawy dla najmłodszych poprowadzili ciocia Ola i wujek Daniel. Wieczorem można było upiec kiełbaski przy ognisku oraz potańczyć. Pogoda nam dopisała.
Klikając w poniższą fotografię możesz obejrzeć fotograficzną relację z naszego "Maciejakowego" Festynu Ogrodowego.
      
Bardzo dziękuję Oli i Danielowi za ciekawie przeprowadzone animacje. Rodzicom oraz babciom i dziadkom naszych najmłodszych "Maciejaków" dziękuję za aktywny udział we wspólnej zabawie ze swoimi pociechami.To było bardzo miłe.
                                                 Zenon Paduch-Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak"

 

"Maciejakowy" Festyn Ogrodowy 2018'

U W A G A !

Przypominamy, że w  najbliższą sobotę 14 lipca zorganizowany będzie
Maciejakowy Festyn Ogrodowy.
O godz 11:00 rozpoczną się rozgrywki Plażowej Piłki Siatkowejo puchar Zarządu SO ROD „Maciejak”. 

Od godz.14:00 do 15:30 zajęcia dla najmłodszych „Maciejaków”
na Placu Zabaw.
O godz.19:00 biesiadowanie przy ognisku.Zarząd zapewnia kiełbaski natomiast wszelkiego rodzaju napoje każdy organizuje we własnym zakresie.

Od godz 20:00 do 1:00 do wspólnej zabawy przygrywać będzie nam wspaniały,ze wspaniałym repertuarem, zespół muzyczny 
SWING TIME.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do miłego spędzenia czasu.
Za Zarząd Stowarzyszenia Ogrodowego ROD „Maciejak”
Zenon Paduch-Prezes

"Naprawa" boiska do siatkówki.

Na apel do młodych "Maciejaków" wyrażony w poniższym (z dni 19.bm) artykule w sobotę 30 czerwca na boisku do piłki siatkowej zgłosił się JEDEN "Maciejak"- Łukasz Szaj wraz ze swoją żoną.Taka sytuacja nie była budująca. Rozpoczęliśmy więc walkę z szalejącym na boisku perzem w trójkę.Tak,tak sam też brałem w tym udział. Po dłuższym czasie dołączyli do nas jeszcze reprezentanci działek nr 19 , 5 , 61 oraz 43. Nie daliśmy rady skończyć tej "walki" w sobotę,więc umówilismy się, że kontynuować będziemy ją w niedzielę. Tak też się stało. Poniżej album foto przedstawiający jak pracowaliśmy oraz jaki jest końcowy efekt tej pracy. Zresztą sami będziecie to mogli zobaczyć "na żywo". Dziękuję wszystkim, którzy to boisko "naprawili". Szczególnie zaś  Łukaszowi Szajowi i jego żonie. Gdybyście wy nie przyszli nic nie zostałoby zrobione. Wasze przyjście było impulsem, który zachęcił pozostałych.                                                                                                   
                                          Kliknij w foto,aby zobaczyć więcej.  
Teraz jest możliwość, wzorem poprzednich lat, zorganizować rozgrywki plażowej piłki siatkowej w dniu Festynu Ogrodowego w sobotę 14 lipca. Przy okazji informuję, że 14 lipca na godz.19-tą przygotowane będzie ognisko (Zarząd tradycyjnie zapewnia kiełbaski) a od godz.20-tej przygrywać będzie zespół muzyczny Swing Time. Serdecznie wszystkich "Maciejaków" zapraszam  do wspólnej zabawy.
                                                        Prezes Zarządu SO ROD "Maciejak"-Zenon Paduch

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
19 Września 2018
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja,
Sydonia, Teodor, Więcemir

Do końca roku zostało 104 dni.
Zodiak: Panna

Copyright © 2018 Rodzinny Ogród Działkowy "Maciejak" Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!